Kreu Etiketa Hashim Thaci

Hashim Thaci

Misioni fisnik i ushtrisë së Kosovës!

Deputetët shqiptarë dhe të disa minoriteteve në Kosovë, përveç deputetëve serbë, votuan tri ligjet, me të cilat Forcat e Sigurisë shndërrohen në ushtri. Prandaj 14 dhjetori është ditë historike për sigurinë, pavarësinë dhe integritetin...

“Arroganca presidenciale” ndaj mediave në Kosovë

Në një interval kohor prej 15 minutash, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i tha afërsisht 100 herë «po rrenë, po manipulon, po shpifë» gazetarit Adriatik Kelmendi në studion televizive të KTV-së gjatë muajit të...

Vetëm Ramush Haradinaj mund ta ndalë Hashim Thaçin!

Më 8 Nëntor ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë me dhimbje pohoi se disa shtete e kanë tërhequr njohjen e pavarësisë, pra shtetësisë së Ksosovës! Kjo demanton kundërshtitë e vazhdueshme të ministrit të...

Protesta në Prishtinë – shansi i humbur i LDK-së, fitore e pastër e Vetëvendosjes!

Pasnersër, me fatën 29 shtator 2018 në orën 14.00, Lëvizja Vetëvendosja do të organizojë në kryeqytetin e Kosovës protestën e parë kundër presidentit të vendit Hashim Thaçi. Disa elementë të kësaj proteste, e ndryshme nga...

Kur presidenti fsheh të vërtetën pse Kosova është rast sui generis?!

Në një postim në FB sot presidenti i Kosovës u përpoq rishtas të shërbejë ta pavërteta ose gjysmë të vërteta, me qëllim që të përligjë iniciativën serbë të ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi. Ajo që...

Katalogu i pyetjeve që Fevziu nuk deshi t’ia bëntë Hashim Thaçit!

Parmbrëmë në emisionin “Opinion” ishte i ftuar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Ai erdhi në këtë ekran me ndërmjetësinë e këmbngulësinë e bashkëpunëtorit të Milosheviçit, Baton Haxhiu. Ndërkohë që ky i fundit ishte dhe përpiluesi...

Diskursi serbisht me ambasadorët i presidentit të Republikës së Kosovës!

Kur Kosova shpalli pavarësinë më 2008-ën, kryeministri Thaçi i atehershëm deklaroi me mburrje se “brenda tre muajve shtetin e Kosovës do ta njohin më shumë se 100 vende”! Ndërsa dje në një takim me...