Free Porn
xbporn
Kreu Medialeaks

Medialeaks

Kjo kategori është pjesë e ndarjes tematike të MediaLook. Në Medialeaks do të përfshihen të gjithë ato lajme, raporte ose dëshmi që vijnë nga institucionet ndërkombëtare apo ato informacione që rrjedhin nga vetë gazetarët dhe punonjësit e këtyre mediave e agjencive rregulluese.

Microsoft: Hakerat iranian thyen sigurinë 1 vit më parë, serveri i...

Grupet e hakerave të lidhur me qeverinë iraniane kanë penetruar në sistemin online të qeverisë shqiptare që në muajin Maj 2021, një vit përpara...

Shqipëria “shut down”! 3 mln shqiptarë pa shërbim publik, Ministritë pa...

Prej dy ditësh qytetarët shqiptarë nuk kanë marrë asnjë shërbim publik pasi e-Albania, i vetmi portal online që i ofron ato, është fikur, me...

Vjedhja e identitetit! Qindra mijëra ID mbeten të vlefshme pas denoncimit...

Mbi 268 mijë karta ID apo pasaporta biometrike të denoncuara në polici si të humbura apo të vjedhura mund të përdoren sërish brenda vendit...
Agjencia e Blerjeve të Përqendruara

Rrezik monopoli te “blerjet e përqendruara”! 2 mln $ dëm nga...

Të dhënat e hulumtuara nga MediaLook zbulojnë se torta e prokurimeve publike që organizon Agjencia e Blerjeve të Përqendruara ndahet në pjesën më të...

Si u rilicensua “Regency Casino” me një prej pronarëve mashtruesin e...

Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit licensoi në shkelje të ligjit Regency Casino, ndërsa ndalimi që parashikon ligji i ri i lojërave të...

GJEDNJ “leksion” SPAK: Sekuestrimi i “Lapsi.al” shkel Konventën, cënohet liria e...

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut e cilëson urdhërin e SPAK ndaj Lapsi.al si një vendim që cënon hapur lirinë e medias pasi...

Qeveria parashikon 4.5 mln lekë gjobë për shpifje ndaj politikanëve

Qeveria Rama po përgatit Kodin e ri Penal i cili parashikon gjoba marramendëse për gjithë hierarkinë mediatike nga drejtuesi i medias e deri te...

Qytetarët-viktima “i kompensojnë” shtetit miliarda lekë dëm nga kontrabanda e makinave...

Një grup i strukturuar kontrabandistesh  falsifikon letrat, zhdoganon dhe regjistron makinat e luksit për t’i shitur më pas me ndihmën e noterëve me vlerën...

TV Klan 2 mln € më shumë fitime se Top Channel...

Gara mes televizioneve në vend sa vjen e bëhet më e ashpër, ku lufta për audiencë përkthehet në më shumë të ardhura nga reklamat,...

Skandali me pornografinë me të mitur! 45 GB video e foto...

Një arkivë “cloud” me domain “.al” të Shqipërisë dhe logo foton e Al Capones ofron afro 45 GB materiale pedopornografike me të mitur, adoleshentë...