https://www.fapjunk.com https://pornohit.net london escort london escorts buy instagram followers buy tiktok followers Ankara Escort Cialis Cialis 20 Mg
Aküm yolda akü servisi ile hizmetinizdedir. akumyolda.com ile akü servisakumyolda.com akücüakumyolda.com akü yol yardımen yakın akücü akumyoldamaltepe akücü akumyolda Hesap araçları ile hesaplama yapmak artık şok kolay.hesaparaclariİngilizce dersleri için ingilizceturkce.gen.tr online hizmetinizdedir.ingilizceturkce.gen.tr ingilizce dersleri
It is pretty easy to translate to English now. TranslateDict As a voice translator, spanishenglish.net helps to translate from Spanish to English. SpanishEnglish.net It's a free translation website to translate in a wide variety of languages. FreeTranslations
Kreu Autorët Postime nga MediaLook

MediaLook

184 POSTIME 2 KOMENTE
MediaLook është një “media watchdog” dhe një “zë” alternativ për profesionistët e gazetarise, komunikimit, teknologjisë dhe botës akademike. Qëllimi ynë është kryerja e raportimit të thelluar, gazerisë investiguese dhe qajseve kritike e analitike ndaj pushtetit ekzekutiv, legjislativ, gjyqesor e mediatik. Gjithashtu, një fokus të vecantë ze analiza e medias si industri, raportit me tre pushtetet e tjera si dhe sfidat e saj përballë revolucionit të sotëm teknologjik.

“Cirk dhe bukë”! Propaganda zgjedhore me ndërtimin e stadiumeve

“Panem et circenses” (bukë dhe cirk), shprehja e njohur latine e përdorur shpesh në Romën e lashtë si strategji e perandorëve për të argëtuar turmat dhe për t’i orientuar ato në një drejtim të...

Kush e kontrollon median në Shqipëri?

Në peizazhin e stërmbushur të medias shqiptare, që përfshin platformat e transmetimit, të shtypit, radios dhe ato digjitale, narrativa mbizotëruese është ajo e pavarësisë dhe e përkushtimit ndaj standardeve më të larta gazetareske. Mediat...

Media dhe gazetarët nën sulm

Në orët e para të 27 marsit 2023, një makinë u ndal jashtë ambienteve të televizionit shqiptar Top Channel në Tiranë dhe sulmoi godinën me automatik, duke lënë të vrarë një roje sigurimi 60-vjeçar...

BIRN: Përqëndrimi i mediave në pak pronarë rrezikon lirinë e shprehjes dhe demokracinë në...

Rrjeti Ballkanik i Gazetarëve Investigativë (BIRN) dhe Regjistri Global i Medias (GMR) publikuan sot Monitorin e Pronësisë së Mediave në Shqipëri për vitin 2023. Monitori vërejti një përqëndrim të madh të pronësisë, ndjekësve dhe të...

Propaganda politike përmes asfaltit elektoral në zgjedhjet vendore të 14 majit

Paraditen e 20 qershorit kryeministri Edi Rama do të duhej të ishte i pranishëm në sallën e Kuvendit për t’iu përgjigjur akuzave të opozitës lidhur me aferën e incineratorëve, aq më tepër që kjo...

Noterët të përfshirë në procesin e pastrimit të parave

Deklaratat noteriale për njohjen e borxhit/detyrimeve janë forma e fundit për pastrimin e parave. Në Shqipëri noterët hartojnë rreth 10 mijë deklarata të tilla në një vit kalendarik dhe ekspertët vlerësojnë se me këtë...

Dështimi për të ndaluar “lavatriçen” e parave në Shqipëri

Hetimi dhe dënimi i pastrimit të parave në Shqipëri ka dështuar. Institucionet përgjegjëse për të luftuar këtë aktivitet kriminal kanë sjellje formaliste, ndërkohë që, numri i atyre që janë dënuar, është minimal. Pavarësisht shifrave...

Aksioni civil si pushtet i deleguar

Jurgen Habermas, në vitin 1962 boton librin e tij monumental “Transfomimi strukturor i sferës publike”, që ndoshta mbetet guida primare për të kuptuar bazën historike dhe konceptuale të lindjes të asaj që sot e...

Qeveria “zeron” rritjen e pagave për pedagogët! Gati drafti që rrit ngarkesën mësimore deri...

Pa u mbushur tre muaj nga miratimi i rritjes së pagës së pedagogëve me 30%, Ministria e Arsimit ka përgatitur një projekt-udhëzim i cili rrit ngarkesën e profesorëve e lektorëve në auditorë duke e...

Strategjia makiaveliste e PS-së në përdorimin politik të Luiz Ejllit: Nga zgjedhjet te skandali...

Në 1 prillin e këtij viti kryeministri paralajmëroi përgatitjen e një podcasti ku do të zhvillonte biseda me të ftuar të ndryshëm, ku përfshiheshin edhe kandidatë për kryetar të bashkive të vendit që do...