Dy ditë më parë kryeministri Edi Rama ishte pjesë e programit më të ri “Provokacija” të gazetarit dhe opinionistit të njohur, Mustafa Nano, në ABC News.

E ndoqa me shumë kërshëri, pasi Nano ka një stil krejt unik në bisede, që e identifikon në raport me programet e tjera talk show në treg. Aq më shumë që ai mendon dhe për improvizimin e një interviste në dukje spontane për sytë e shikuesve, çka më intrigon edhe më shumë nga pikëpamja profesionale.

Edhe këtë herë opinionisti-moderator nuk më zhgënjeu! Ndonëse pak vulgare nga këndvështrimi estetik, plani hapës i intervistës ishte ai i dy palë këmbëve (atleteve) mbi tavolinë, që u shoqërua me një monolog hyrës së drejtuesit të emisionit, mbi atletet e famshme të kryeministrit, që kohët e fundit ka zënë hapësira të tëra në gazetat, televizionet e portalet vendase e të huaja.

“Gudulisja” e Mustafa Nanos ishte, në fakt, “Provokacija” e vetme që ai na ofroi në gjysmë ore intervistë me Edi Ramën…

Shkurtimisht, tema që u trajtuar ishte “look-u” i kreut të qeverisë, Edi Rama dhe ndikimi i tij në politikëbërjen lokale dhe atë ndërkombëtare.

Pas këtij programi, atletet e kryeministrit i dhanë po kaq jehonë dhe “Provokacijes” së Mustafa Nanos, i cili po ashtu pushtoi gazetat, portalet dhe rrjetet sociale. Madje, ky program tërhoqi dhe vëmendjen e një tjetër analisti të njohur, si Armand Shkullaku, i cili i kushtoi një opinion të tërë “dështimit” të Ramës për të shfaqur veten e tij, në një intervistë intime, përtej show-t të zakonshëm politik.

Qasja e dy analistëve, i pari me emisionin ndërsa i dyti me “lapsin” e tij, ishin një “provokacija” për mua si shikues, lexues por dhe si gazetar. Përse?!

Duke patur një tjetër opinion për peshën e mendimit të Mustafa Nanos, të ngulitur edhe për shkak të qëndrimeve radikale ndaj një ish kryeministri, mbeta i habitur nga gazetaria e tij rozë përballë një kryeministri në detyrë!

Po ty nuk të habiti ndopak Shkullak?!

“Gudulisja” e Mustafa Nanos ishte, në fakt, “Provokacija” e vetme që ai na ofroi në gjysmë ore intervistë me Edi Ramën…

Copyright Të gjitha të drejtat e artikujve të publikuar janë të rezervuara dhe i përkasin © MediaLook. Ju mund të përdorini, publikoni ose përktheni artikullin me kushtin që ju të atribuoni dukshëm burimin, të kryeni lidhje hiperlink me faqen dhe mos ta përdorni atë për qëllime komerciale.

LINI NJE PERGJIGJE

Ju lutem vendosni komentin tuaj këtu!
Ju lutem vendosni emrin tuaj këtu